środa, 18 czerwca 2014

Duch z Niewiadomic- Katarzyna Majgier

Autor: Katarzyna Majgier
Tytuł: Duch z Niewiadomic
Liczba stron: 270

Po Niewiadomicach krążą pogłoski o duchu ostatniej właścicielki pałacu, która zniknęła wiele lat temu w tajemniczych okolicznościach. Dziwaczna budowla i jej dawna mieszkanka szczególnie fascynują dwunastoletniego Wiktora. Kiedy do pałacu wprowadza się rodzina Czereśniaków, chłopak szybko dogaduje się ze swoją rówieśniczką Magdą. Postanawiają wspólnie zbadać stare piwnice i poszukać informacji o dawnych właścicielach majątku. Czy odkryją tajemnice z przeszłości?


W książce jest 2 głównych bohaterów. Dziewczyna i chłopiec. Magda i Wiktor. Magda z początku mieszkała w dużym mieście, w małym mieszkanku, gdzie dzieliła pokój z bratem. Jednak pewnego dnia nadarzyła się okazja na zmianę życia Czereśniaków. Była wielka kwota do wygrania w Wielkim Farcie. Rodzina Czereśniaków kupiła mnóstwo losów... i wygrała. Wtedy nastąpiła gigantyczna zmiana w życiu Magdy. Przeprowadzili się do pałacu, nie do willi, do pałacu. Rodzice Magdy zwariowali, jej brat także. Jedyna Magda nie jest zadowolona, że teraz musi zachowywać się jak księżniczka i nie może w spokoju spędzać wakacji. Obok pałacu jest mała leśniczówka, w której mieszka Wiktor. Chłopiec w wieku Magdy. Wiktor wraz z rodzicami zajmował się pałacem zanim rodzina Czereśniaków go kupiła. Wiktor i Magda poznają się. Z początku chłopiec uważa Magdę za snobkę, ale później zaczyna rozumieć, że pomylił się co do niej. Dziewczynka nie ma takich uprzedzeń, cieszy się, że może poznać kogoś "normalnego", takiego jak ona. Dzieci zaczyna łączyć przyjaźń. Spotykają się codziennie, z początku tylko po to, aby odkryć tajemnicę pałacu.


Jak można wyczytać z tyłu okładki w Niewiadomicach krążą legendy o tym, że w pałacu mieszka duch. Duchem ma być kobieta, która została zabita w czasie wojny. Wiele ludzi utrzymywało, że jej ciało cały czas spoczywa gdzieś w domu, a ona nawiedza poszczególne osoby mieszkające w pobliżu. Wiele osób w to wierzy, między innymi babcia Wiktora, która utrzymuje, że rozmawiała z kobietą.

Książkę czytałam długo. Naprawdę nie mogłam jej skończyć, chociaż jest taka krótka. Pierwsza strona już mnie nie urzekła. Początek był naprawdę nudny. Przez pierwsze około 70 stron mamy wprowadzenie co się dzieje. Dla mnie jest to zdecydowanie za długo. Zmęczyłam się tym. Potem, gdy Magda i Wiktor się poznają liczyłam na to, że rozpocznie się ciekawa akcja. Niestety trochę się myliłam. Akcja faktycznie przyspieszyła, ale była przewidywalna, można było się domyślić co się stanie, przez co książka była najzwyczajniej w świecie nudna. Niestety mi ta pozycja nie przypadła do gustu. Jednak nie zniechęcam.

OCENA: 5/10 

Za książkę dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia


3 komentarze:

 1. Przeczytam, ale czuję, że nie zaliczę jej do udanych książek ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka ma ciekawą okładkę, ale raczej szybko jej nie przeczytam ,
  P.S. Jak udało Ci się rozpocząć współpracę z Nk ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja współpraca z Nk jest jeszcze niepewna.Dostałam książki od nich na targach we Wrocławiu. Po recenzji wszystkich egzemplarzy recenzenckich od Nk okaże się czy coś z tego wyjdzie. :D Pozdrawiam i zachęcam do wpadania do mnie częściej :)

   Usuń

Każdy komentarz motywuje mnie do dalszego pisania, jest dla mnie ważny. Każdy komentarz biorę sobie do serca. Skoro już tu jesteś to zostaw po sobie jakiś ślad. Za każdy z góry dziękuję. <3