środa, 13 sierpnia 2014

English Matters -English Spoken Today- 10/2014
Dzisiaj nam dla was kolejną odsłonę magazynu English Matters. Jest to tym, razem wydanie specjalne, ktore całe skupia uwagę na języku angielskim mówionym, codziennym. W magazynie znajduje się 11 artykułów, w tym aż 6 możemy odsłuchać, co jest naprawdę wielkim plusem. W tym numerze znalazło się kilka artykułów, które mnie zachwyciły.

Read all about it- in the Tabloids : tutaj dowiadujemy się jakie triki od zawsze stosowały tabloidy, aby się dobrze sprzedawać. Jakie nagłowki zaciekawiają wszystkich 

Outkast " Hey...Ya" :czyli, co autor chciał nam przekazać przez piosenkę.

Literature and its Borders: muszę przyznać, że ten artykuł zwrócił moją uwagę. Opowiada on o autorach, którzy pisali o homoseksualistach. Całość naprawdę jest napisana ciekawie. Oprócz tego możemy się dowiedzieć, że znana przez wszystkich " Mała Syrenka" nie opowiada tylko zwykłej historii, lecz ma głębszy sens.... Nawet bardzo głęboki, tak, iż trudno go znaleźć. :)

Wash Your Mouth Out: cóż tutaj możemy poznać synonimy do bardziej lub mniej sympatycznych słów. Ale bardziej do tych mniej. Artykuł jest zabawny.

Jak wiecie magazyny od Colirful Media bardzo sobie cenię. Są one świetnym sposobem na poznanie nowych słów i zwrotów. Jednak uprzedzam, że są to magazyny dla UCZĄCYCH się już angielskiego. Dzięki tym gazetom poćwiczymy czytanie ze zrozumieniem oraz samo czytanie po angielsku, jeśli ktoś chce przeczytać książkę w oryginale, to niech najpierw sięgnie po ten magazyn. Jeśli znacie jakies tanie księgarnie, gdzie można kupić książki po angielsku, to dajcie mi znać. Oprocz tego, największym plusem tych magazynów są slówka tłumaczone na polski. Jeśli jeszcze nie czytaliście moich wcześniejszych recenzji tych oto magazynów, to zachęcam was do zrobienia tego teraz.
Deutsch Aktuell oraz English Matters

Za możliwość ćwiczenia języka angielskiego dziękuje 
Colorful Media1 komentarz:


  1. Uwielbiam te magazyny, naprawdę dużo można się z nich nauczyć :)
    Zapraszam Cię do akcji "My First Book Tag". Więcej informacji u mnie.

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz motywuje mnie do dalszego pisania, jest dla mnie ważny. Każdy komentarz biorę sobie do serca. Skoro już tu jesteś to zostaw po sobie jakiś ślad. Za każdy z góry dziękuję. <3