niedziela, 7 grudnia 2014

English Matters 49/2014


Języka angielskiego uczy się teraz każdy. Od 
małego, już w przedszkolu poznajemy kolory, owoce, warzywa, zwierzątka. A wszystko po to, by płynnie mówić po angielsku. Język ten ma pozwolić na prostsze życie, łatwiejszy start w przyszłość. W niektórych szkołach, klasach języka angielskiego uczy się więcej niż naszego, ojczystego języka. ( tak właśnie w mojej klasie tak jest) Wszystko to jest oczywiście robione la naszego, ogólnego dobra. Z reszta nie mam nic przeciwko temu, aby jeden dialekt zdominował świat. Jednak wszyscy wiemy, że lekcje w szkole nie starczą. Możemy udać się do szkoły językowej, ale po co nasze umiejętności ni wymagają już nauki gramatyki, czy wymowy. Chcąc, ćwiczyć czytanie, mówienie w języku angielskim najlepiej ruszyć po filmy, książki lub MAGAZYNY właśnie. English Matters jest gazetą, która pozwala ćwiczyć język, nie męcząc się. 


W tym wydaniu na okładce zawitał Benedict Cumberbatch, aktor znany z roli w Sherlock'u. Możemy poznać jego życie, dowiemy się z jakiej rodziny pochodzi, w jakich filmach grał oraz jak traktuje fanów. Oprócz tego Colorful Media przygotowało parodię horoskopów. Muszę przyznać, ze jest to jeden z moich ulubionych artykułów. Jeśli kogoś interesuje Ameryka to zdecydowanie powinien sięgnąć po artykuł Destination: America, gdzie wywiadu udziela Marek Wałkuski. Opowiada tam o swojej książce,a  także o samych Stanach. Wiecie, bądź nie, ale uwielbiam aktywność fizyczną, sport, ćwiczenia.I w tym czasopiśmie jest tekst na temat ćwiczeń. Jakie ćwiczenia na jakie partie ciała ( tylko podstawowe, większości znane ćwiczenia), a także instruktorzy fitnessu, którzy zrobili karierę w show-biznesie. 


Magazyny te uwielbiam, gdyż są pisane z pasją. Artykuły są wyczerpujące. Mnóstwo ciekawych słówek, które są tłumaczone. Łatwo jest je zapamiętać, dzięki ciekawym tematom. Język nie jest wyszukany, bardzo skomplikowany. Jest to magazyn dla uczących się angielskiego, jeśli dopiero zaczęliście i ledwo mówcie parę zdań, to poczekajcie.Wkrótce przyjdzie moment, kiedy po prostu będziecie się czuć na siłach.  Zdecydowanie polecam Wam magazyny od Colorful media.Każdy kolejny jest coraz lepszy, więc na pewno się na nich nie zawiedziecie. 

Za możliwość polepszenia języka angielskiego
 dziękuję Colorful Media! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz motywuje mnie do dalszego pisania, jest dla mnie ważny. Każdy komentarz biorę sobie do serca. Skoro już tu jesteś to zostaw po sobie jakiś ślad. Za każdy z góry dziękuję. <3