poniedziałek, 7 lipca 2014

Herbata z jaśminem - Agnieszka Gil


Autor: Agnieszka Gil 
Tytuł: Herbata z jaśminem 
Liczba  stron: 370


Rodzinie Martyny daleko do ideału. Dziewczyna nie znajduje w niej oparcia i z zazdrością obserwuje nowych sąsiadów, tak radosnych i szczęśliwych. Ona nie może liczyć na zbyt wiele rodzicielskiej miłości, dlatego akceptacji i ciepła szuka w kontaktach z obcymi.
Jednak nieufność oraz wrodzony pesymizm utrudniają jej tworzenie bliższych więzi, nawet z ludźmi, na których jej zależy.


Główną  bohaterką książki jest Martyna Kruk, nazywana przez wszystkich Kurą. Kura ubiera się wyłącznie na czarno, odcienie szarości i granatu są u niej barwami żywymi. Mieszka we Wrocławiu przy ulicy Hubskiej wraz z ojcem i macochą. Kura nie ma idealnej rodziny- jej najbliższa rodzina to alkoholicy.

Książka rozpoczyna się tym, że Kura wraca z obozu. Grześ, który podkochuje się w Martynie odprowadza ją do domu, potem zostaje z nią i prawie dochodzi do czegoś z Martyną, jednak nie do końca. Grzegorz  niestety nie zdaje sobie z tego sprawy. Jest wniebowzięty. Oprócz tego Kura wpada w oko jeszcze dwóm mężczyzną- Maćkowi i Leonowi. Co się wydarzy z Kurą, którego chłopca wybierze ?

Książka ukazuje problemy wielu nastolatków - alkoholizm rodziców, śmierć matki bądź ojca, a także sprawy miłosne. Zakochania w nieodpowiednich osobach, a także trudne wybory w wielu sprawach nie tylko sercowych. Ta powieść ukazuje też, że ludzie się zmieniają, jedni na lepsze inni na gorsze. Trzeba dać sobie czasem drugą szansę, każdy może popełnić błąd- jesteśmy tylko ludźmi. Podsumowując, książka jest bardzo przyjemna, lekka w sam raz na letnie wieczory. Perypetie Martyny są z jednej strony odzwierciedlają nasze życie, z drugiej są zabawne, proste, błahe. Polecam ta książkę wszystkim, którzy chcą przeczytać coś lekkiego, a zarazem z przekazem 

OCENA: 8/10


Za książkę dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia !

2 komentarze:

  1. Mam takie samo zdanie na temat tej książki :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Podoba mi się ta książka. W teorii nie jest w moim stylu, ale teoria najczęściej zawodzi. Myślę, że będzie mi się ją bardzo dobrze czytać.
    Pozdrawiam ;)
    lustrzananadzieja.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz motywuje mnie do dalszego pisania, jest dla mnie ważny. Każdy komentarz biorę sobie do serca. Skoro już tu jesteś to zostaw po sobie jakiś ślad. Za każdy z góry dziękuję. <3