niedziela, 11 maja 2014

Jakim jestem czytelnikiem ?

Zostałam zaproszona do zabawy " Jakim jestem czytelnikiem? " blogowej przez Hanię , za co bardzo dziękuję. A teraz czas zacząć.


1. Nie przepadam za czytaniem w czasie jazdy. Nigdy nie czytam w MPK, bo zapomnę wysiąść i przegapię swój przystanek. W autokarze czytam mało - choroba lokomocyjna. Natomiast w samolocie jak i w pociągu nie mam z tym problemu i wtedy pochłaniam książki, gdyż dzięki temu czas mija szybko.

2. Jak czytam lubię mieć ciszę, nie jest ona konieczna, ale zdecydowanie lepiej czyta mi się w spokoju. Nie przeszkadza mi szum, ale jeśli ktoś rozmawia, to nie mogę się skupić na książce i potem muszę powracać do wcześniejszych stron, żeby wiedzieć co się stało.

3. Rzadko czytam książki kilka razy, gdyż nie widzę sensu. Wiem już co się wydarzy, więc przeżywam śmierć bohatera na samym początku. Jednak zdarza mi się czytać książkę po raz drugi i okazuje się, że w ogóle nie pamiętam co się wydarzyło.

4. Szczerze przyznaję, ze spotkałam niewiele książek , gdzie nie ma nic o miłości. Sądzę, zę książka bez chociaż odrobiny uczucia pomiędzy bohaterami, będzie nudniejsza. Osobiście lubię, gdy w książce jest namiętność, to dodaję więcej emocji książce.

5. Jeżeli chodzi o lektury to przeczytałam wszystkie jakie tylko musiałam. Jednak wiele z nich mnie nudziło, więc lektury wspominam jako udręki.

6. Nie przepadam za czytaniem po angielsku, ale zdarza mi się. Mam lektury po angielsku :D , więc i tak nie mam wyboru. Jestem też gotowa kupować książki  brytyjskie, jeżeli nie zostały wydane w Polsce ( nie rozumiem dlaczego druga część Dobranych nie została wydana). Wole książki po polsku, ale po angielsku tez ciekawą pozycja nie pogardzę.

7. Lubię ebooki- mam czytnik, więc z niego korzystam- uwielbiam książki papierowe, wiedzę wtedy okładkę, czuję strony i zapach książki- kocham to, audiobooki- hmm... ciężko stwierdzić . Niektóre książki, lekkie, trochę o niczym, lubię słuchać, jednak coś ambitniejszego, muszę widzieć. Jeszcze jednym, moim problemem z audiobookami jest to, że niby słucham, a w tym samym czasie myślę o czymś zupełnie innym.

8. Uwielbiam zmieniać układ w jakim stoją moje książki na półce, raz ułożę je według kolorów raz alfabetycznie jeśli chodzi o autora , raz jeśli o tytuł, a innym razem wszystko kompletnie bez sensu. Lubię patrzeć na moje książeczki.

9. Książki pożyczam tylko zaufanym osobom, przeważnie ie chce pożyczać książek, których nie przeczytałam, no ale zdarza mi się. nienawidzę, jak moje książki nie wracają do mnie przez pół roku. Chociaż sama potrafię przez rok trzymać książkę mojej przyjaciółki.

10. Mam tak, że gdy widzę jakąś przecenę w empiku, bonito, matrasie, czy innych księgarniach zarz coś kupuję, nawet jeśli jestem zawalona książkami. W ten oto sposób mam sporo moich własnych książek, których nie przeczytałam, nawet jeśli bardzo chcę. Tym razem parę dni temu kupiłam Strych Tesli na bonito.pl, ale zaczęłam już czytać.

Mam nadzieję, że nie zanudziłam Was ciekawostkami o mnie. Może Wy też macie tak jak ja? 

3 komentarze:

  1. 2,3,5,6,9 i 10 identycznie mam c: Jak mozna się oprzeć niektórym promocjom w sklepach z książkami? Chyba się nie da :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Zuza, zaprosiłam Cię do LBA :D Szczegóły na moim blogu

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz motywuje mnie do dalszego pisania, jest dla mnie ważny. Każdy komentarz biorę sobie do serca. Skoro już tu jesteś to zostaw po sobie jakiś ślad. Za każdy z góry dziękuję. <3