piątek, 21 lutego 2014

Ucisz mnie pocalunkiem

Autor: Blue Jeans
Tytuł: Ucisz mnie pocałunkiem 

Tytuł oryginalny: Callame con un beso
Liczba stron: 560
Książka Ucisz mnie pocałunkiem opowiada o 4 dziewczynach: Pauli, Dianie, Miriam oraz Cris, i ich problemach. Jest to już 3 część bestsellerowych Piosenek dla Pauli. Tym razem suguski,które zawsze trzymały się razem, już nie  przyjaciółkami, oddaliły się bardzo od siebie po weekendzie spędzonym w domu Alana, a dokładnie jego wujka. Wiec co się dzieje u każdej z sugusek?

Dla tego kto nie czytał drugiej części: tu może być trochę spoilerów !!!

Miriam nie wie co robi. Imprezuje, nie wraca do domu, spotyka się z podejrzanym typem. Rodzice martwią się o nią, ale Miriam myśli tylko o sobie.
Diana cały czas jest z Mariem oraz udało jej się pokonać chorobę ( na temat której jest więcej w 2 części książki
Cris zaczęła umawiać się ze starym znajomym,jednak ukrywa to w tajemnicy.Oraz ma nowa fryzurę :) 
Paula " chodzi" ze swoim "starym" wielbicielem oraz zyskuje nowa przyjaciółkę.
skrócie każda z dziewczyn zaczęła żyć własnym życiem."Koniec końców to jego dom, a ona jest w nim tylko gościem. Fabian może robić, na co mu przyjdzie ochota."

Pojawiają się nowe postacie, które mogą namieszać w życiu głównych bohaterek. Jest ich niewiele, jednak każda z nich odgrywa bardzo ważna role w książceGłówne bohaterki zmieniły się,patrząc na pierwsza i druga część książki. Cris nie jest już taka cicha, od czasu gdy romansowała razem z ,jużbyłym chłopakiem Miriam,nie boi się powiedzieć co myśli.Miriam bardzo ciężko przeżyła zdradę i nie chce pomocy innych,próbuje sama sobie pomoc chodząc na imprezy,jest nieczuła względem dawnych przyjaciół i rodziny. Nie chce przyjść z problemem jak dawniej tylko próbuje znaleźć na niego sposóbchociaż nie potrafi. Paula stała się silniejsza i w końcu mniej więcej wie co chce zrobić, jakie  jej zamiary. W pierwszej i drugiej części sama nie wiedziała kogo kocha,czy w ogóle jest w kimś zakochana,była dzieckiem, nie umiała sobie poradzić w  wielu rzeczach, ale udawała na sile dorosłą. Można więc śmiało powiedzieć ze te 3 główne bohaterki  postaciami dynamicznymi.A co z Diana? Jako jedyna nie zmieniła się. Dalej porównuje się do Pauli, jest chorobliwie zazdrosna. Niestety Diana pozostała taka sama,ale pracuje nad sobą. :)  

"Nie miał nawet odwagi tego sprawdzić ze strachu, że nie usłyszy bicia serca, nie poczuje jej oddechu. Nie jest wierzący, ale modli się, by karetka przyjechała jak najszybciej. By to wszystko okazało się tylko złym snem."

Szczerze mówiąc ta trylogia bardzo mi się spodobała, ale niestety można w niej znaleźć kilka rażących błędów.Moim ulubionym przykładem,który pojawia się w każdej części jest to,  że tłumacz parę razy mylił imiona bohaterów. Rozumiem ze jest to gruba książka i imiona  do siebie podobne, ale według mnie jest to błąd bardzo poważny,niedopuszczalny.Jak można mylić imię bohatera? Przecież to może zupełnie zmienić sens książki. Jest także sporo literówek, ale to jestem wstanie wybaczyćgdyż nie jest to wina samego autora książki co osoby, która ja tłumaczyła. No ale dosyć już tego narzekania. Teraz parę zalet książkiKsiążka jest wielowątkowa i wiele z wątków jest bardzo szerokich, mocno rozwiniętychDzięki temu książka jest ciekawa. Kolejnym plusem dla tych co lubią,gdy w powieści jest trochę o miłości to mogą być pewni ze tutaj to znajda. W książce jest bardzo dużo  miłości,ale nie tylko,  tam pokazane problemy wielu nastolatków.

"Uśmiecha się. Dziewczyna spogląda mu w oczy i odpowiada na jego uśmiech. Uwielbia go. Choćby nie wiem ile lat minęło, nigdy nie znudzi ją ten cudowny uśmiech."

Ocena: 8/10

Książka bierze udział w wyzwaniu 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz motywuje mnie do dalszego pisania, jest dla mnie ważny. Każdy komentarz biorę sobie do serca. Skoro już tu jesteś to zostaw po sobie jakiś ślad. Za każdy z góry dziękuję. <3