niedziela, 26 stycznia 2014

Liebster Blog Award #2

Zostałam nominowana przez Agę Czekaj.  
http://somethingmorethanbooks.blogspot.com/. dziękuje bardzo za nominację. 

1. Ile czasu jesteś w stanie poświęcić na czytanie książek?

Na czytanie książek jestem poświęcić trochę czasu. Zależy kiedy. Od poniedziałku do piątku czytam maksymalnie godzinę i to jeśli nie ma wiele do roboty do szkoły a po treningu mam siłę na cokolwiek. A w weekend na pewno więcej, ale nigdy nie czytam na siłę lub kiedy czyje, że oczy zaczynają mnie boleć. Czytam tyle ile jestem w stanie i tyle ile mam ochotę. 


2. Opisz krótko swoje wymarzone wakacje z bohaterem wybranej książki.


Trudne pytanie, I niestety odpowiem niezbyt konkretnie. Nie mam ulubionego bohatera, jest mnóstwo postaci, które lubię. Wymarzone wakacje z jakimkolwiek bohaterem? Byle jak najdalej od świata rzeczywistości. :) 


3. Wymień swój ulubiony cytat. Dlaczego jest on dla Ciebie taki ważny i jak go rozumiesz? (max. 3 cytaty)" Niektóre dzieci bardzo się cieszą w pierwszym dniu szkoły, bo dostają mundurki, nowe pudelka na drugie śniadanie i inne takie. Żałosne półgłówki."
 
Po prostu lubię ten cytat, nie uważam, żeby miał on jakiś większy sens. 


4. W jakim celu powstał Twój blog?


Mój blog powstał  w sposób kompletnie spontaniczny. Moja znajoma założyła bloga i uznałam, że to naprawdę może być fajne. A, że lubię czytać książki nie mam większego problemu. 


5. Co jest dla Ciebie największym wyzwaniem w życiu?


Największym wyzwaniem w moim życiu jest to żeby być szczęśliwym. Wiem, zabrzmiało filozoficznie. Ale według mnie jeśli jestem szczęśliwa, jeśli jestem szczęśliwa, to wszystko się ułoży.                                                                                                                   


6. Jak widzisz siebie za 10 lat?


Za 10 lat widzę siebie jako dorosłą osobę, możliwe,że studentkę albo już absolwentkę studiów. Na pewno cały czas będę związana z tańcem, bo bez tego nie mogę żyć. Będę też czytać książki, słuchać muzyki. Co będę jeszcze robić? Trudno stwierdzić, 10 lat to bardzo dużo czasu. Nudzić na pewno się nie będę. 


7. Preferujesz czytanie tradycyjne czy audiobooki? Dlaczego?


Audiobooków nie lubię z całego serca, gdyż słuchać to można muzyki, a nie książki. Słuchając tego po pierwsze dużo słabiej wszystko zapamiętujemy, po drugie nie wyobrażamy sobie wszystkiego, a po trzecie przeważnie myślimy o czymś innym i nie mamy pojęcia co dzieje się w książce. 


8. Kto jest Twoim ulubionym autorem literackim i dlaczego to właśnie on?


Moim ulubionym autorem jest James Patterson. Napisał genialną serię Maximum Ride, o której nie będę się rozpisywać( więcej informacji na temat serii na moim blogu), w której się zakochałam. 


9. Co jest dla Ciebie najbardziej urzekające w czytaniu?


Nie wiem, nie mam pojęcia. Po prostu to lubię. Ah ta długa odpowiedź, ale jakoś tak od zawsze było , że lubiłam czytać. 
10. Masz piosenkę, która kojarzy Ci się z jakąś książką? Jeśli tak podaj przykład.


Nie mam, niestety, żadnej piosenki która mi się kojarzy z jakąś książką. 

1 komentarz:

  1. Dzięki za odpowiedzi na moje pytania. Miło się je czytało. :)

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz motywuje mnie do dalszego pisania, jest dla mnie ważny. Każdy komentarz biorę sobie do serca. Skoro już tu jesteś to zostaw po sobie jakiś ślad. Za każdy z góry dziękuję. <3