sobota, 15 listopada 2014

English Matters. Wydanie specjalne- Fashion 9/2014


Tak tym razem Colorful Media bierze pod lupę modę i tematy z tym związane. Tym razem w magazynie znajduje się 12 artykułów, w tym temat, który wiąże się z nami blogerami. English Matters przedstawia najpopularniejszych  blogerów modowych. Możemy tam także znaleźć dwie Polki i ich blogi: Jemerced oraz Maffashion. Możemy być dumni, że zostały tu uwzględnione osoby z naszego raju. Kolejny artykuł przedstawia problem związany z produkcją ubrań w sieciówkach.  A jest on pokazywany w kontekście strasznej katastrofy, która wydarzyła się w Bangladeszu w 2013 roku. Zginęło tam aż 2,500 osób, a to wszystko przez to, że budynek miał 8 pięter, chociaż nie powinien. Dlaczego takie rzeczy się dzieją, ludzie giną bez sensu, po co ? Po to żebyśmy mieli nowe ubrania z sieciówek? Ten artykuł wstrząsnął mną mocno, otworzył mi szerzej oczy na ten problem, który sam się nie rozwiąże, przecież ludzie nie przestaną z dnia na dzień kupować ubrań. Większość ludzi nie myśli o tym, ze ktoś musi produkować nasze ciuchy, nie zastanawia się ile im za to płacą, jakie tam panują warunki. A powinni. No dobra przejdźmy lepiej do przyjemniejszych tematów. NA przykład Anji Rubik, czyli top modelki na świecie i naszej rodaczki, z której możemy być dumni. Z tego krótkiego artykułu możemy się dowiedzieć jaka jest prawdziwa Anja, ze nie odpuszcza, wytrwale dąży do celu.Wniosek z tego taki, że musimy sobie postawić cel i do niego dążyć. Możemy także poznać modę z epoki wiktoriańskiej. Jeśli chodzi o magazyny od Colorful Media, zarówno English Matters jak i wszelki inne magazyny, wymagają znajomość języka na średnim poziomie. Są one pomocą do nauki, do poznawania nowych słówek, a jeśli ktoś nie zna angielskiego wcale, bądź na bardzo elementarnym poziomie, nie powinien sięgać po ten magazyn. Po prostu, mimo tłumaczonych słówek nie będziemy w stanie zrozumieć tekstu. Ważne jest to, że czytanie tego magazynu ma być przyjemnością,a nie przykrym obowiązkiem do ćwiczenia obcego języka. Plusem tych magazynów jest zdecydowanie to, że artykuły są pisane z pasją na różne ciekawe tematy. W wydaniach specjalnych są one związane z jedną przewodnią myślą, jednak w dalszym ciągu zadziwiają,czasem szokują. Cóż mogę więcej powiedzieć te magazyny to świetny pomysł na ćwiczenie zdolności językowych. Zdecydowanie Wam je polecam.  


Za magazyn dziękuję bardzo wydawnictwu Colorful Media ! 

1 komentarz:

  1. Ciekawe artykuły widzę. Taka nauka jest na pewno przyjemniejsza, niż czytanie tekstów z podręcznika, które z reguły są nudne jak flaki z olejem ;)

    http://wiecznie-zaczytana-blog.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz motywuje mnie do dalszego pisania, jest dla mnie ważny. Każdy komentarz biorę sobie do serca. Skoro już tu jesteś to zostaw po sobie jakiś ślad. Za każdy z góry dziękuję. <3