piątek, 18 kwietnia 2014

Tajemnice Ali


Autor: Sara Shepard
Tytuł: Tajemnice Ali 
Tytuł oryginalny: Ali's Pretty Little Lies
Liczba stron:  300 

Książka Tajemnice Ali opowiada o różnych sekretach dziewczyny, nastolatki Ali. Ta książka jest prequelem całej serii Pretty Little Liars. W tej książce dowiadujemy się wielu różnych rzeczy na temat tego co wydarzyło się zanim Ali zginęła. Z samego początku wszystko miesza się jeszcze bardziej, ale jeśli ktoś już doszedł to 9-10 tomu, to powinien zrozumieć o co chodzi.

Na samym początku wydawało mi się, że książka będzie nudna, nie wiedziałam czy w ogóle chce po nią sięgnąć, a wszystko to z powodu serii PLL, która z każdym tomem jest coraz słabsza. Ale jednak wzięłam tę książkę i zaczęłam czytać. Wkręciłam się, w końcu zaczęłam coś rozumieć. Potrzebowałam czegoś jak ta pozycja. W tej powieści dużo się działo, dzięki czemu szybko się ją czytało. Wszędzie było mnóstwo wydarzeń, w tym wielu zaskakujących.

Przejdźmy do bohaterów. W powieści występują dwie główne bohaterki -  Ali i Courtney oraz oczywiście nasze kłamczuchy- Hanna, Emily i Spencer, Aria.  W tej części serii powtarzają się wydarzenia, które mamy opisane w innych częściach jako wspomnienia. tutaj dzieją się naprawdę. Możemy się dowiedzieć jak Aria dowiedziała się, że jej tato zdradza jej mamę ze studentką, albo jak Ali dowiedziała się, kto jest jej prawdziwym ojcem. Dzięki temu poznajemy lepiej bohaterki-kłamczuchy. Możemy lepiej poznać Emily, która podkochuję się w Ali, wręcz ją kocha. Na temat Hanny zgłębiamy jej problemy z bulimią. Dowiadujemy się wszystkiego bardzo powoli, poznajemy mnóstwo sekretów kłamczuch oraz największy sekret Ali, którego wam nie zdradzę.

A teraz od strony technicznej. Książka jest napisane lekkim językiem. Rozdziały nie są długie, napisane tak, że od razu zaczynamy następny fragment. Brak błędów, wszystko napisane jest przejrzyście, nie ma żadnych niedociągnięć. Książka udana, według mnie lepsza od wielu części PLL.

OCENA: 6,5/10 

2 komentarze:

  1. Widzę, że tobie chyba trochę bardziej się podobały Tajemnice Ali niż mi :) I zgadzam się, że z książki na książkę seria coraz słabsza. Tak samo jak z serialem, coraz gorszy :c

    OdpowiedzUsuń
  2. Przede mną jeszcze wszystkie części PLL, ale na szczęście koleżanka posiada każdy tom, a do tego wszystkie dodatki wydane w Polsce, w tym również "Tajemnice Ali". Szczęściara ze mnie. ;-)

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz motywuje mnie do dalszego pisania, jest dla mnie ważny. Każdy komentarz biorę sobie do serca. Skoro już tu jesteś to zostaw po sobie jakiś ślad. Za każdy z góry dziękuję. <3