czwartek, 20 marca 2014

Pyszne 25. Nowa porcja przepisów.


Autor: Anna Starmach
Tytuł: Pyszne 25. Nowa porcja przepisów.
Liczba stron: 171

Ten post jest zdecydowanie dla łakomczuchów oraz amatorów-kucharzy. Książka Pyszne 25. Nowa porcja przepisów.to druga książka Anny Starmach, która powstała na podstawie serii emitowanej w TVN STYLE. Książka jest podzielona na kilka części. Na początku mamy oczywiście wstęp. Następnie spis potraw jest podzielony na: słone i słodkie potrawy. Na końcu mamy niezbędnik, w którym znajdziemy cenne porady.

Zacznijmy, więc nasze gotowanie od potraw na słono. Możemy tu znaleźć potrawy bardzo proste wielu osobom znane jak i dania, o których nie słyszeliśmy nigdy. Osobiście mi bardzo się spodobała kolejna wersja Ratatouille z chorizo. Dla tych co nie wiedzą to chorizo jest to hiszpańska kiełbasa. Kolejnym świetnym przepisem jest krem czosnkowy. Jak wiadomo czosnek ma specyficzny zapach, ale jaki ma smak. Zupa krem z czosnku jest świetnym pomysłem. W  tym przepisie znajdzie się bardzo dużo czosnku, będzie więc to zupa ostra i bardzo fajnie bo przynajmniej będzie miała jakiś smak.

Przejdźmy teraz do jedzenia na słodko. Moja dwa typu jeśli chodzi o desery to: poduszeczki z jabłkami oraz odwrócona tarta z malinami i ananasem. Przepis na jabłkową tartę Tatin można znaleźć w pierwszej części Pyszne 25. Tutaj znajdujemy jej nową wersję, dla niektórych ulepszoną, z ananasem. A o co chodzi z poduszeczkami z jabłkami ? Gdy nauczymy się przygotowywać poduszeczki z  jabłkami, to możemy spróbować z innymi owocami takimi jak: gruszki, brzoskwinie, morele, śliwki.

A jak wyglądają poszczególne przepisy? Czy;li teraz trochę od strony technicznej.
Najpierw mamy tytuł przepisu. Oczywiste. Następnie pod spodem krótki opis na temat danej recepty. Zajmuje on około 3-4 zdania. Później Składniki w jednej kolumnie, a w obok sposób przygotowania. Sposób co jak zrobić jest napisany w prostych, zwięzłych i konkretnych punktach. Krótko i na temat, tak powinno być. 5-6 punktów, bez przeciągania i jest ok. Więcej nie trzeba. Ta wygląda pierwsza strona. A na stronie obok mamy cudowne zdjęcia, przez które mamy ochotę coś ugotować.

OCENA: 9/10 

Książka bierze udział w wyzwaniu

2 komentarze:

  1. Może skorzystam kiedyś z tych przepisów. Jestem strasznym głodomorem więc trafiłaś świetnie z tematem. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Te zdjęcia słodkich potraw wyglądają strasznie smakowicie, muszę kiedyś coś wypróbować z tego :3

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz motywuje mnie do dalszego pisania, jest dla mnie ważny. Każdy komentarz biorę sobie do serca. Skoro już tu jesteś to zostaw po sobie jakiś ślad. Za każdy z góry dziękuję. <3